I REGIONALNY KONKURS FORTEPIANOWY „CANTABILE”

Szanowni Państwo, mamy zaszczyt zaprosić Państwa i Państwa Uczniów do udziału w pierwszej edycji konkursu pianistycznego „Cantabile” w naszej szkole. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół muzycznych pierwszego stopnia (cykl 6 letni i 4 letni).

Istnieje wiele konkursów pianistycznych dla dzieci, na których w obowiązującym do wykonania programie zawarty jest utwór techniczny, polifoniczny, ale nie zawsze wymagana jest prezentacja utworu o charakterze kantylenowym. Ideą naszego konkursu jest zwrócenie uwagi na istotną rolę utworów kantylenowych w repertuarze każdego młodego pianisty.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie „Cantabile” będzie zachętą do pracy nad utworami ukazującymi wrażliwość młodych muzyków, wymagającymi naturalnego, śpiewnego prowadzenia frazy, oraz umiejętności słuchania i kształtowania pięknego dźwięku. W związku z tym w programie obowiązkowym konkursu „Cantabile” poza utworem wirtuozowskim lub etiudą znalazły się dwa utwory o charakterze kantylenowym.

Od wielu lat uczniowie szkół muzycznych pierwszego stopnia występują na przesłuchaniach organizowanych przez CEA, na których jednym z obowiązkowych utworów jest utwór kantylenowy.

Konkurs „Cantabile” stwarza szansę na rozwój młodych pianistów i z pewnością występ na nim będzie okazją do poszerzenia repertuaru.

Do pobrania:

Regulamin (PDF)